Kontrowersyjny mail ws. zachorowań na legionellozę w domu weterana w Quincy

Kontrowersyjny mail ws. zachorowań na legionellozę w domu weterana w Quincy

Kontrowersje wzbudził opublikowany mail pracownika administracji gubernatora Illinois, Bruca Raunera na temat sytuacji w domu weterana w Quincy .

 

13 grudnia 2017 roku urzędniczka, będąca bliską współpracowniczką Raunera a zarazem kandydatką   na skarbnika stanu, Darlene Senger  napisała w mailu: „Może będziemy w stanie obciążyć tym Duckworth”. Chodzi o legionellozę, która przyczyniła się do śmierci 13 pensjonariuszy domu weterana. Obecna senator Tammy Duckworth, była w latach 2006 do 2009 dyrektorem stanowego departamentu weteranów. Skarbnik Illinois, Susana Mendoza podczas konferencji prasowej nie kryła oburzenia próbą obwinienia za złą sytuację w tej placówce Duckworth, której jak podkreśliła należy się szacunek. Podobnego zdania jest kandydat Demokratów na gubernatora, J. B. Pritzker. Oboje skrytykowali Raunera za brak reakcji na mail. Choroba legionistów to efekt złego systemu wodociągowego, za pośrednictwem którego przenoszona jest bakteria.

 

BK

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0