8.5 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

Kontrowersyjna karykatura burmistrz Chicago

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Związek zawodowy Chicago (CTU) został skrytykowany za opublikowanie ilustracji na Twitterze. Przedstawia ona bohaterów serialu animowanego „Scooby Doo” razem z burmistrz Lori Lightfoot.

 

Zapytana o wpis CTU burmistrz nazwała go rasistowskim i bardzo obraźliwym.  CTU przeprosiło za karykaturę. Przedstawiała ona burmistrz w mundurze chicagowskiego policjanta, związanego sznurem. Jeden z bohaterów nad jej głową trzyma maskę białego funkcjonariusza. Wizerunek ten opatrzono wpisem „Czasami wy wszyscy to za dużo”.

Wpis umieszczono na Twitterze w środę wieczorem. Pojawiło się pod nim wiele komentarzy, w których CTU zarzucono rasizm i brak szacunku. Wpis pojawił się parę godzin po tym jak do Rady Miasta wpłynął wniosek o rozwiązanie umowy z chicagowskim departamentem policji i usunięcie funkcjonariuszy ze szkół publicznych CPS.   Burmistrz powiedziała, że nie popiera wniosku i jej zdaniem policjanci zapewniają uczniom bezpieczeństwo mimo ostatnich kontrowersji związanych z tą służbą po śmierci George’a Floyda.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520