HomePOLSKA

Kontrola skarbowa w spółce “Srebrna”?

Kontrola skarbowa w spółce “Srebrna”?

Platforma Obywatelska chce, by Izba Administracji Skarbowej przeprowadziła kontrolę skarbową w spółce Srebrna. Ma to związek z dzisiejszą publikacją przez Gazetę Wyborczą faktury VAT z czerwca 2018 roku. Wystawiła ją spółka Nuneaton powołana przez spółkę Srebrna specjalnie do budowy bliźniaczych wieżowców w centrum Warszawy. “Każda ze stron pozostaje w swojej roli” – powiedział dziennikarzom senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski. Jak mówi, Platforma będzie uważała, iż jest to nieprawidłowość, a Prawo i Sprawiedliwość uważa, że nie było żadnej nieprawidłowości w tych spotkaniach i projektach. Odnosząc się do wniosku o przeprowadzenie kontroli skarbowej Jan Maria Jackowski powiedział, że każdy ma prawo podejmować działania w oparciu o przepisy prawa jakie uważa za stosowne.

Senator Jackowski dodał, że na ujawnionym w ubiegłym tygodniu nagraniu prezes Prawa i Sprawiedliwości poradził austriackiemu biznesmenowi, by w kwestii zapłaty za wykonane usługi udał się do sądu. “I wtedy złoży stosowne zeznania w sądzie, jak rozumiem na jego korzyść, że prace zostały wykonane” – powiedział.
Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek napisała na Twitterze, że “faktura o której napisała dziś Gazeta Wyborcza nie jest podstawą do dokonania płatności, bo w niej nie wiadomo o co chodzi. Taką fakturę każdy może wystawić każdemu”.

W ubiegłym tygodniu Gazeta Wyborcza opublikowała stenogram nagrania rozmowy z lipca 2018 roku m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z Geraldem Birgfellnerem. Rozmowy dotyczą kwestii wynagrodzenia za odrzuconą ostatecznie koncepcję budowy dwóch wieżowców na warszawskich gruntach należących do spółki Srebrna.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Naukowicz/ap/kj

COMMENTS