19.6 C
Chicago
środa, 29 maja, 2024

Konsul RP w Nowym Jorku odwiedził Centrum Polsko-Słowiańskie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Konsul Generalny Maciej Golubiewski, który obecnie pełni funkcję konsula generalnego w Nowym Jorku, spotkał się z Radą Dyrektorów oraz pracownikami i seniorami z Klubu Seniora Krakus.

Podczas wizyty odbyło się spotkanie robocze z przedstawicielami CP-S, podczas którego pan konsul zapoznał się z działalnością największej polonijnej organizacji społeczno-kulturalnej działającej na Wschodnim Wybrzeżu. Każdy z dyrektorów programów funkcjonujących w CP-S przedstawił czym zajmują się programy działające w CP-S. Po krótkiej prezentacji Maciej Golubiewski został zaproszony na urodziny do Klubu Seniora Krakus. Pan konsul złożył życzenia wszystkim solenizantom oraz wpisał się do książki pamiątkowej Klubu. Konsul po zapoznaniu się z działalnością CP-S zapowiedział, że bierze pod uwagę CP-S jako potencjalnego kandydata do współpracy. Podczas spotkania, które miało miejsce w tłusty czwartek nie mogło zabraknąć pączków, które specjalnie na te okazje usmażyły panie z kuchni.

Maciej Golubiewski (ur. 7 maja 1976 r. w Łodzi), posiada stopień Bachelor of Arts z filozofii, polityki i ekonomii  z Washington and Lee University, USA (1999) oraz Master of Arts z politologii z Johns Hopkins University, USA (2005), na których to uczelniach był stypendystą.  Posiada też maturę międzynarodową z United World College of the Atlantic w Wielkiej Brytanii (1995).

Przez dziesięć lat mieszkał w Waszyngtonie pracując w konsultingu biznesowym (Charles River Associates International) oraz współpracując z wieloma organizacjami pozarządowymi, think tankami i uniwersytetami m.in. z the Heritage Foundation i Center for European Policy Analysis. Był stażystą w Senacie USA w biurze Senatora Richarda Lugar’a, Przewodniczącego Senackiej Komisji Spraw Zagranicznych.  W latach 2005–2008 w ramach studiów doktoranckich prowadził wykłady z politologii i stosunków międzynarodowych na Johns Hopkins University i Uniwersytecie Mannheim w Niemczech.

W 2008 r. rozpoczął pracę w Komisji Europejskiej w Brukseli a od 2011 r. w nowo powstałej dyplomacji UE – Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych. Przez cztery lata zajmował się polityką regionalną Afryki Wschodniej i krajów Oceanu Indyjskiego uczestnicząc w negocjacjach handlowych z regionalnymi blokami gospodarczymi tego region tzw. Economic Partnership Agreements. W latach 2012 – 2014 zajmował się ustalaniem stanowisk UE w Radzie Spraw Zagranicznych UE wobec rozwijającego się konfliktu w Syrii.  Od 2014 do 2016 roku był zastępcą Ambasadora UE w Delegaturze UE w Libanie (Bejrut) i był szefem sekcji politycznej i medialnej Delegatury.

Zasiada w komitecie doradczym programu magisterskiego integralnego zarządzania i ekonomii rozwoju (MA in Integral Economic Development) na Catholic University of America w Waszyngtonie. Od prawie 10 lat jest ekspertem w Instytucie Sobieskiego w Warszawie. Na swoim koncie posiada liczne publikacje w tym analizy naukowe, artykuły prasowe oraz wystąpienia publiczne i telewizyjne w kraju i zagranicą. Posługuje się językiem angielskim i francuskim.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520