Konkurs tańca w Białymstoku. Nagroda – wyjazd do Rio de Janeiro

Konkurs tańca w Białymstoku. Nagroda – wyjazd do Rio de Janeiro

Białostocka grupa taneczna Fair Play Crew organizuje Fair Play Dance Camp. Miasto Białystok współorganizuje tam konkurs na najlepszego tancerza festiwalu. Zwycięzca pojedzie do Rio de Janeiro.

Wielkie święto tańca odbędzie się w Krakowie między 8 a 18 sierpnia. Fair Play Dance Camp 2016 to największy w Europie edukacyjny festiwal taneczny. Tegoroczna, już dziesiąta edycja odbędzie się w stolicy Małopolski, na kilka dni do naszego kraju przyjadą setki miłośników tańca z całego świata. Uczestnicy będą doskonalić swoje umiejętności taneczne i choreograficzne pod okiem cenionych artystów z Europy i USA. Polskę odwiedzą m.in. Tricia Miranda (USA), Les Twins (Francja), Keone i Mari Madrid (USA), Kaelynn Harris (USA) i Salah (Francja).

Białostoczanie mają szansę wygrać 4 pojedynczych zaproszenia na galę Fair Play Dance Camp Showcase w Krakowie i 10 pojedynczych wejściówek na jedne dowolne warsztaty taneczne, odbywające się w trakcie festiwalu. Konkurs zostanie zorganizowany we wtorek (2 sierpnia) na Facebooku – Wschodzący Białystok. Zaproszenia i wejściówki będą imienne.

W trakcie festiwalu odbędą się intensywne warsztaty taneczne. Będzie to doskonała okazja do podszkolenia swoich umiejętności, nauczenia się technik zapamiętywania układów, dowiedzenia się tego, jak efektywnie trenować i odżywiać się. Warsztaty zostaną skierowane zarówno do osób tańczących profesjonalnie, jak i amatorsko. Jedną z największych atrakcji Fair Dance Camp będzie konkurs na najlepszego tancerza festiwalu. Miasto Białystok jest jego współorganizatorem.


Zwycięzca wyłoniony w ramach „Hall of Fame by Białystok City” otrzyma stypendium na uczestnictwo w kultowych warsztatach tanecznych w Rio de Janeiro RIOH2K 2017. Białystok jest partnerem festiwalu Fair Dance Camp. – Jak zawsze staramy się być obecni z logo Wschodzącego Białegostoku wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Wszystkie działania kulturalne, które są tworzone dzięki pasji i zaangażowaniu białostoczan, mogą liczyć na nasze wsparcie. Bo to one najlepiej pokazują, jak kreatywnych i twórczych mamy mieszkańców.

W ramach festiwalu odbędą się także imprezy klubowe, turnieje i pokazy. 13 sierpnia odbędzie się Fair Play Dance Camp SHOWCASE. Na jednej scenie zaprezentują się największe gwiazdy festiwalu. Nie zabraknie także atrakcji na najmłodszych miłośników tańca. Fair Play Dance Camp KIDS to równoległa edycja wydarzenia, adresowana do dzieci w wieku od 9 do 13 lat.

DJ (aip), Fot. Archiwum aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0