HomePILNE

Konin: Protest przed komendą policji po śmierci 21-latka postrzelonego w czwartek przez policjanta. Są ranni policjanci.

Konin: Protest przed komendą policji po śmierci 21-latka postrzelonego w czwartek przez policjanta. Są ranni policjanci.

Dwóch policjantów jest rannych po ataku kamieniami i innymi niebezpiecznymi przedmiotami na funkcjonariuszy w Koninie. Zatrzymano trzy osoby, jedna z nich jest niepełnoletnia.

Protest przed komendą policji w Koninie zamienił się w zamieszki. Protestujący po śmierci Adama C. młodzi koninianie nie ograniczyli się do wykrzykiwania pod adresem policji obraźliwych haseł. Ci bardziej agresywni kopali w policyjne tarcze, w stronę policji poleciały butelki i kamienie. To właśnie naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy spowodowało ich reakcję. Po oddaniu strzałów ostrzegawczych policyjna tyraliera rozpędziła około 100-osobowy tłum. W związku z tą sytuacją głos zabrał prezydent miasta Piotr Korytkowski. Do protestujących zaapelował o spokój, a rodziców poprosił o lepszy dozór nad dziećmi, bo wśród protestujących sporo było niepełnoletniej młodzieży.

Zgromadzenie miało związek ze śmiercią 21-latka postrzelonego w czwartek przez policjanta. Od tego wydarzenia przed Komendą Miejską Policji w Koninie co wieczór gromadzą się ludzie. Wczoraj również doszło tam do manifestacji – prawdopodobnie konińskich kibiców. Na jednym ze spotkań piłkarskich pojawił się w sobotę baner z napisem “Stop mordercom w mundurach”.

IAR/Sławomir Zasadzki, Radio Poznań/vey/moc

COMMENTS