28.3 C
Chicago
piątek, 12 lipca, 2024

Koniec śledztwa w sprawie wypadku premier Beaty Szydło. Prokuratura chce umorzyć postępowanie?

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Krakowscy śledczy chcą warunkowo umorzyć postępowanie w sprawie wypadku samochodowego Beaty Szydło. Z ustaleń reporterów RMF FM wynika, że śledztwo zostało już zakończone i planowany jest wniosek do sądu dotyczący umorzenia sprawy wobec 21-letniego Sebastiana K., który – zdaniem prokuratury – spowodował ten groźny wypadek. 

Powodem tej decyzji ma być to, że młody mieszkaniec Oświęcimia nie był dotąd karany, miał dobrą opinię, a także współpracował z w zakończonym postępowaniu ze śledczymi. Nieoficjalnie wiadomo, że prokuratorzy zwrócą się do sądu o umorzenie śledztwa, proponując maksymalnie 2-letnią próbę dla Sebastiana K. Nie zapadła jeszcze decyzja, o wysokości nawiązki, którą miałby wpłacić na konto fundacji wspierającej ofiary wypadków, ale ta kwota ma być niewielka.

Jak ustalili biegli, niezachowanie należytej ostrożności przez kierowcę fiata seicento, było przyczyną wypadku z udziałem rządowej limuzyny premier Beata Szydło. Do zdarzenia doszło w lutym ubiegłego roku w Oświęcimiu. Według ustaleń, Sebastian K. na widok uprzywilejowanego samochodu zjechał do prawego krawężnika i zatrzymał się. Gdy samochód go minął włączył się do ruchu i wtedy uderzyła w niego druga limuzyna, w której podróżowała premier Beata Szydło. Jak wynika z przepisów o ruchu drogowym przy tym manewrze wymagane jest upewnienie się, czy droga jest wolna i nie ma znaczenia, czy nadjeżdżający pojazd jest uprzywilejowany.

Według opinii biegłych limuzyna jechała z prędkością ok. 55 kilometrów na godzinę. A po uderzeniu w fiata wjechała w drzewo z prędkością 30 kilometrów na godzinę. Kolumna rządowych samochodów miała włączone sygnały świetlne, natomiast nie ma jednoznacznych ustaleń, czy działały sygnały dźwiękowe. Prokuratura nie zdobyła innych dowodów w tej sprawie niż zeznania świadków, a te są rozbieżne. Uznano jednak, że nie ma to znaczenia dla odpowiedzialności młodego kierowcy za wypadek.

Marcin Banasik aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520