HomePOLSKA

Konfederacja chce unieważnienia wyborów

Konfederacja chce unieważnienia wyborów

Konfederacja skieruje do Sądu Najwyższego protest wyborczy. Domaga się unieważnienia wyborów parlamentarnych. Zdaniem posłów działania TVP przyczyniły się do słabszego wyniku ugrupowania.

Jeden z liderów Konfederacji Robert Winnicki, na wtorkowej konferencji prasowej stwierdził, że Telewizja Polska złamała prawo nie wykonując prawomocnego postanowienia sądu, nakazującego jej opublikowanie przed wyborami sondaży, w których jego partia przekroczyła próg wyborczy.

 

– W związku z tym, że zwłaszcza telewizja rządowa dopuściła się rozlicznych manipulacji, połamania prawa wyborczego, dopuściła się tak naprawdę największego zamachu na wolne, demokratyczne wybory, jakie były po roku 1989, dlatego w tej sprawie będziemy interweniować – tłumaczył Winnicki. – W ostatnią sobotę, w trakcie ciszy wyborczej Telewizja Polska miała obowiązek opublikować przeprosiny, sprostowania i przede wszystkim opublikować sześć sondaży, dających przekroczenie progu wyborczego Konfederacji – mówił z kolei radca prawny Michał Wawer, jeden z liderów Ruchu Narodowego.

 

Zdaniem Wawera TVP utrzymywała widzów w przekonaniu, że Konfederacja nie ma szansy przekroczyć progu wyborczego. – Tutaj doszło do otwartego zignorowania, zlekceważenia prawomocnego wyroku sądowego, naruszenia przepisów Kodeksu wyborczego – ocenił, dodając, że działania TVP w znacznym stopniu wpłynęły na wynik Konfederacji.

 

– W związku z tym w najbliższych dniach złożymy do Sądu Najwyższego protest wyborczy, domagając się unieważnienia tych wyborów i przeprowadzenia wyborów powtórnie – przekazał Michał Wawer na konferencji prasowej.

 

aip

COMMENTS