30.9 C
Chicago
wtorek, 21 maja, 2024

Konfederacja apeluje do prezydenta Rybnika: Zachęcamy do złożenia pozwu o rekompensatę strat wynikających z niekompetencji Szumowskiego

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Mamy do czynienia z wyjątkową szkodliwością społeczną i gospodarczą działań stricte politycznych urzędu państwowego, co przekłada się niestety na nieuniknione straty finansowe naszego miasta – piszą do prezydenta Rybnika działacze Konfederacji.

 

Włodarza miasta zachęcają do złożenia pozwu o rekompensatę poniesionych strat.

 

Konfederacja pisze do Kuczery

 

Konfederacja Korony Polskiej napisała list do prezydenta Rybnika Piotra Kuczery. To pokłosie korespondencji włodarza tego miasta do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Kilka dni temu prezydent Kuczera wskazywał na pewne nieścisłości, problemy i straty wynikające z wprowadzonych dodatkowych obostrzeń na terenie Rybnika (tzw. czerwona strefa). Działacze Konfederacji wyrazili poparcie dla włodarza Rybnika w kwestii wyrażonych zastrzeżeń i wątpliwości.

 

– Wskutek niespójnych i chaotycznych działań ministerstwa mieszkańcy Rybnika i całego regionu są przymuszani do zachowań zgoła obcych poczuciu elementarnego zdrowego rozsądku i podstawowych praw człowieka, takich jak wolność osobista. Mamy do czynienia z wyjątkową szkodliwością społeczną i gospodarczą działań stricte politycznych urzędu państwowego, co przekłada się niestety na nieuniknione straty finansowe naszego miasta – czytamy w piśmie podpisanym przez Romana Fritza, wiceprezesa Konfederacji Korony Polskiej i lidera rybnickich struktur Konfederacji Wolność i Niepodległość.

 

„Zachęcamy do złożenia pozwu”

 

W piśmie zachęcił prezydenta Rybnika „do złożenia pozwu o rekompensatę strat z tytułu ministerialnych działań opisanych w liście”.

 

– Jako Konfederacja również chętnie będziemy wspierać przeprowadzenie ogólniejszego protestu samorządowców przeciwko ograniczaniu wolności w naszym kraju. Pragnę też zaproponować Panu Prezydentowi zorganizowanie przyjazdu delegacji miast i gmin wiejskich do sejmu celem przedstawienia skali szkód wynikających z „lockdownu” – dodaje Fritz. Zapewnił, że Konfederacja posłuży wszelką pomocą organizacyjną i medialną na miarę możliwości.

 

Arek Biernat aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520