Koncert charytatywny dla ofiar konfliktu w Syrii

Koncert charytatywny dla ofiar konfliktu w Syrii

W Teatrze Królewskim w Łazienkach Królewskich odbędzie się dziś charytatywny Koncert Kolęd “Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo”. Dla ofiar konfliktu wojennego w Syrii wystąpią artyści Polskiej Opery Królewskiej.

 

“Koncert rozpocznie się kolędą syryjską, będą prezentowane zdjęcia i unikatowe materiały z Aleppo, będzie można też wysyłać SMS-y o treści Syria na numer 72052. Całkowity dochód będzie przeznaczony na pomoc, jaką Caritas Polska udziela na miejscu w Syrii” – mówi Polskiemu Radiu ksiądz Marcin Schmidt – sekretarz Caritas Polska.

Głównym organizatorem koncertu jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koncert transmitowany będzie przez TVP2 o godz. 20.00. SMS-y będzie można wysyłać w trakcie trwania transmisji.

Akcję Caritas Polska “Rodzina rodzinie” zainaugurowano w październiku 2016 roku. Od tamtego czasu dzięki darczyńcom z Polski udało się pomóc prawie 10 tysiącom rodzin ze wszystkich Kościołów chrześcijańskich w Aleppo.

IAR/Tomasz Zielenkiewicz/sk
fot.pixabay.com

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0