Koncern Huawei rozważa kolejną inwestycję w Polsce

Koncern Huawei rozważa kolejną inwestycję w Polsce

Chiński gigant rynku telekomunikacyjnego – koncern Huawei – rozważa utworzenie w okolicach Warszawy centrum naukowo-technicznego – poinformował po rozmowach z przedstawicielami zarządu firmy szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski. Minister Suski uczestniczył w Szanghaju w otwarciu Międzynarodowych Targów Importowych Chin. W ich trakcie prowadzone są też rozmowy dotyczące potencjalnych chińskich inwestycji w naszym kraju.

Minister Marek Suski w Szanghaju rozmawiał z firmami, które są zainteresowane inwestycjami w Polsce, między innymi z koncernem Huawei. „Jestem prawie pewien, że będzie lokalizacja kolejnej inwestycji Huawei w Polsce. Zarząd Huawei, z którym się spotkaliśmy, powiedział, że na 90% podjęli decyzję, żeby było centrum naukowo-techniczne gdzieś w okolicach Warszawy”- powiedział w wywiadzie dla Polskiego Radia Marek Suski. Szef gabinetu politycznego premiera Mateusza Morawieckiego poinformował też, że konsorcjum chińskich firm przy wsparciu prowincji Hunan zamierza wystartować w przetargu na budowę parku technologicznego na Mazowszu.

Podczas wizyty ministra Suskiego w Chinach zostały też podpisane umowy między koncernem KGHM a chińską firmą zajmującą się handlem metalami, Krajowym Ośrodkiem Wspierania Rolnictwa i chińskim firmami reprezentującymi rynki hurtowe oraz Przemysłowym Instytutem Motoryzacji i firmą zajmującą się nowoczesnymi formami motoryzacji w Chinach.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR) Tomasz Sajewicz / Szanghaj /dw

COMMENTS

WORDPRESS: 0