7.1 C
Chicago
środa, 24 kwietnia, 2024

Koncern Google nie zgadza się z zarzutami Komisji Europejskiej i karą w wys. 2 miliardów 400 milionów euro

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Koncern Google nie zgadza się z zarzutami Komisji Europejskiej. Ta nałożyła na koncern karę w wysokości 2 miliardów 400 milionów euro.. To najwyższa kara w historii postępowań antymonopolowych.

Chodzi o nadużywanie monopolistycznej pozycji na rynku. Bruksela zarzuciła firmie bezprawne faworyzowanie produktu Google – własnej porównywarki cenowej.

Według unijnych ekspertów, koncern fałszował wyniki zapytań dotyczących konkretnych towarów oraz usług, umieszczał swoich partnerów handlowych wysoko w wynikach wyszukiwania, zaniżając miejsce konkurentów, lub wręcz blokując ich w przeglądarce.

Komisarz do spraw konkurencji Margrethe Vestager powiedziała, że Google wprowadził wiele innowacyjnych produktów i usług, ale z biegiem lat zaczął też nadużywać pozycji na rynku. „Postępowanie spółki Google jest nielegalne w świetle unijnych zasad ochrony konkurencji. Taki sposób postępowania odbiera innym firmom możliwość konkurowania w oparciu o zalety, czy wprowadzania innowacji. A co najważniejsze odbiera europejskim konsumentom możliwość faktycznego porównywania usług i pełnego korzystania innowacji” – powiedziała unijna komisarz. Dodała, że antymonopolowe reguły dotyczą wszystkich firm, które działają na europejskim rynku, bez względu na to gdzie mają siedzibę.

„Nie zgadzamy się z ogłoszonymi wnioskami” – napisał wiceprezes Google’a Kent Walker. Dodał, że firma przeanalizuje szczegółowo decyzję Komisji i rozważy odwołanie się od niej. Amerykańska firma oczekuje, że będzie mogła przedstawić swoje argumenty. W oświadczeniu czytamy, że system zakupów w internecie i wyświetlania wyników w przeglądarce pozwala na łączenie użytkowników z firmami. Zdaniem koncernu Google, Komisja nie docenia wartości takich szybkich i łatwych połączeń.

Dochodzenie w tej sprawie Komisja Europejska prowadziła od 2008 roku. Dwa lata temu przedstawiła formalne zarzuty. Teraz Bruksela poinformowała, że dała firmie Google 90 dni na zaprzestanie bezprawnych praktyk.

 

IAR PR

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520