HomePOLSKAMazowieckie

Koń galopował… trasą szybkiego ruchu pod prąd

Koń galopował… trasą szybkiego ruchu pod prąd

Niecodziennej interwencji dokonali policjanci z wydziału kryminalnego na Targówku, którzy na trasie S7 w kierunku Warszawy zauważyli galopującego pasem ruchu konia. Dzięki wysiłkom mundurowych zwierzę udało się skierować z drogi na pobocze i przekazać właścicielowi.

 

Według ustaleń policji, zwierzę zbiegło ze znajdującego się nieopodal gospodarstwa rolnego. Teraz właściciel konia odpowie za popełnione wykroczenie. Grozi mu grzywna lub kara nagany.

Wszystko wydarzyło się w piątek 8 lipca ok. godz 4.00. Funkcjonariusze policji, jadąc trasą S7 w kierunku Warszawy, na wysokości miejscowości Łomna Las zauważyli konia galopującego pasem ruchu. Zwierzę biegło w kierunku przeciwnym do jadących pojazdów. Ze względu na to, że stwarzało realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, policjanci postanowili interweniować.

Wspólnymi wysiłkami operacyjni sprowadzili spłoszone zwierzę na pobocze oraz uniemożliwili mu ucieczkę. O całym zdarzeniu poinformowano miejscową policję, która ustaliła właściciela konia.

TS/red aip, Fot. policja.waw.pl

COMMENTS