3.8 C
Chicago
piątek, 26 lutego, 2021

Komunię Świętą można przyjąć do ręki. Episkopat wydał zalecenia w związku z zagrożeniem koronawirusem

Popularne

Podczas niedzielnych mszy świętych w kościołach całej Polski odczytany został list abp Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski oraz ministra zdrowia w związku z zagrożeniem wywołanym przez koronawirus.

Stanisława Gądecki w liście zachęca duchowieństwo i wiernych do zachowania zwiększonej ostrożności, a w kościołach i pomieszczeniach parafialnych starać się o pomniejszenie ryzyka zachorowań poprzez zwrócenie szczególnej uwagi na zachowywanie podstawowych zasad higieny.

– Ponieważ istnieje wiele dróg przenoszenia się tego wirusa – a komunikacja między ludźmi jest dzisiaj bardzo intensywna – trzeba, aby księża biskupi w swoich diecezjach, w ośrodkach, w których pojawiłoby się takie zagrożenie, przekazali wiernym informację o możliwości przyjmowania na ten czas Komunii świętej duchowej lub na rękę – czytamy w liście metropolity abp. Stanisława Gądeckiego.

Duchowny podkreśla również, że jeśli ktoś ma obawy przed zarażeniem, nie powinien w tym czasie korzystać z wody święconej umieszczonej w kropielnicach.

– Pamiętajmy, że w czasie każdego zagrożenia życia społeczności ludzkiej odwoływano się zawsze do mocy gorącej modlitwy i skuteczności sakramentów. Dlatego zachęcam wszystkich do ożywienia głębokiej wiary w moc Eucharystii i polecania Panu Bogu tej sprawy w modlitwie powszechnej – apeluje przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

- Advertisement -

Podobne

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane