Komputronik musi zwrócić 60 mln zł. Firma tnie koszty. Co to oznacza dla klientów?

Komputronik musi zwrócić 60 mln zł. Firma tnie koszty. Co to oznacza dla klientów?

Komputronik złożył w poznańskim sądzie wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Jak informuje firma, złożenie wniosku jest związane z decyzją leszczyńskiego oddziału Urzędu Celno-Skarbowego o obciążeniu firmy kwotą 39 mln zł wraz z odsetkami z tytułu podatków za okres między marcem a majem 2014 roku.

 

Komputronik podkreśla, że decyzja nie jest wykonalna, nie nadano rygoru wykonalności, nie ma wniosku o dokonanie jakichkolwiek zabezpieczeń, a firma skorzysta z możliwości odwołania się do niej do dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu. Komputronik zapewnia, że klienci nie odczują zmian – sprzedaż i serwis działają normalnie.

 

Komputronik poinformował, że decyzja leszczyńskiego Urzędu Celno-Skarbowego nakazująca spółce zapłacenie około 39 mln zł – z odsetkami 60 mln zł – za okres od marca do maja 2014 roku, była bezpośrednim powodem wystąpienia do sądu o otwarcie postępowania sanacyjnego.

 

– W wyniku przeciągającej się od kilku lat kontroli i wydanej przez urzędnika z leszczyńskiego oddziału poznańskiego Urzędu Celno-Skarbowego w ostatnich dniach negatywnej decyzji zarządy spółek Komputronik S.A. oraz Komputronik Biznes sp. z o.o. postanowiły złożyć wniosek o rozpoczęcie postępowania sanacyjnego, które pozwoli uzdrowić sytuację finansową obydwu spółek – poinformował zarząd w wydanym komunikacie. Jednocześnie podkreślił, że obie firmy działają normalnie. Klienci nie odczują restrukturyzacji. Zarówno sklepy stacjonarne jak i sklep internetowy nadal będą prowadzić sprzedaż elektroniki, wysyłki będą realizowane zgodnie z zamówieniami.

 

– Konsumenci będą mieć swobodny dostęp do pełnej oferty produktowej oraz usługowej, a także będą bez przeszkód mogli korzystać m.in. z prawa do reklamacji czy zwrotu zakupionego towaru. Obydwie spółki będą nadal – na dotychczasowych zasadach – realizować obsługę sprzedażową i posprzedażową – informuje Filip Gruszczyński, rzecznik prasowy Komputronika. Otwarcie postępowania sanacyjnego zabezpiecza spółki m.in. przed wypowiadaniem umów kredytowych przez banki, a także egzekucją zaległych zobowiązań.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0