9.6 C
Chicago
sobota, 27 lutego, 2021

Komitet wyborczy prezydenta A. Dudy odwołał się od decyzji SO ws. wypowiedzi R. Trzaskowskiego

Popularne

Komitet wyborczy prezydenta Andrzeja Dudy złożył apelację od wyroku w trybie wyborczym. Dotyczy ona decyzji sądu na temat wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego z 14 czerwca. Podczas wiecu we Wrocławiu kandydat Koalicji Obywatelskiej powiedział, że „dzisiaj w Polsce prawie milion osób straciło pracę”.
Wczoraj Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że Rafał Trzaskowski nie musi prostować tych słów, czego żądał komitet Andrzeja Dudy. Sąd stwierdził, że wypowiedź jest co najwyżej nieprecyzyjna, a nie nieprawdziwa.
Pełnomocnik komitetu Andrzeja Dudy Krzysztof Sobolewski mówi, że użycie przez Rafała Trzaskowskiego słowa „dzisiaj” wskazuje na to, że mówił o teraźniejszości. Dodaje, że na tej podstawie można wywnioskować, że kandydatowi KO chodziło o krótki okres, np. okres walki z pandemią koronawirusa. Sobolewski stwierdza, że w tym czasie pracę straciło w granicach 80-100 tysięcy osób, a nie milion – jak powiedział Rafał Trzaskowski.
Sąd drugiej instancji na rozpoznanie sprawy ma 24 godziny. Postanowienie sądu apelacyjnego podlega natychmiastowemu wykonaniu.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Fabisiak/w hm

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane