HomePOLSKA

Komitet wyborczy prezydenta A. Dudy odwołał się od decyzji SO ws. wypowiedzi R. Trzaskowskiego

Komitet wyborczy prezydenta A. Dudy odwołał się od decyzji SO ws. wypowiedzi R. Trzaskowskiego

Komitet wyborczy prezydenta Andrzeja Dudy złożył apelację od wyroku w trybie wyborczym. Dotyczy ona decyzji sądu na temat wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego z 14 czerwca. Podczas wiecu we Wrocławiu kandydat Koalicji Obywatelskiej powiedział, że “dzisiaj w Polsce prawie milion osób straciło pracę”.
Wczoraj Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że Rafał Trzaskowski nie musi prostować tych słów, czego żądał komitet Andrzeja Dudy. Sąd stwierdził, że wypowiedź jest co najwyżej nieprecyzyjna, a nie nieprawdziwa.
Pełnomocnik komitetu Andrzeja Dudy Krzysztof Sobolewski mówi, że użycie przez Rafała Trzaskowskiego słowa “dzisiaj” wskazuje na to, że mówił o teraźniejszości. Dodaje, że na tej podstawie można wywnioskować, że kandydatowi KO chodziło o krótki okres, np. okres walki z pandemią koronawirusa. Sobolewski stwierdza, że w tym czasie pracę straciło w granicach 80-100 tysięcy osób, a nie milion – jak powiedział Rafał Trzaskowski.
Sąd drugiej instancji na rozpoznanie sprawy ma 24 godziny. Postanowienie sądu apelacyjnego podlega natychmiastowemu wykonaniu.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Fabisiak/w hm

COMMENTS