Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję prezydent Warszawy o reprywatyzacji kamienicy przy Dahlbergha 5

Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję prezydent Warszawy o reprywatyzacji kamienicy przy Dahlbergha 5

Komisja weryfikacyjna do spraw stołecznej reprywatyzacji uchyliła decyzję prezydent Warszawy o reprywatyzacji kamienicy przy ulicy Dahlbergha 5.

Sprawa wróci do ponownego rozpatrzenia. Komisja nakazała ponadto miastu przejęcie w zarząd części nieruchomości należących do osób prywatnych, w tym znanego “handlarza roszczeń”, Marka M.

Przewodniczący komisji, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, powiedział uzasadniając decyzję, że przy reprywatyzacji miało miejsce wiele nieprawidłowości. Prezydent Warszawy w rażący sposób naruszyła zasadę prawdy obiektywnej poprzez nieustalenie przesłanki posiadania gruntu w chwili złożenia wniosku dekretowego. Jak dodał przewodniczący, prezydent nie poczyniła też ustaleń, dotyczących posiadania nieruchomości przez wnioskodawczynię w chwili złożenia wniosku dekretowego. Nie przeprowadzono postępowania dowodowego w tym zakresie. Patryk Jaki dodał, że po reprywatyzacji pogorszyły się warunki życia mieszkańców kamienicy.

Decyzja, dotycząca kamienicy przy ulicy Dahlbergha 5 w dzielnicy Koło, została wydana w grudniu 2006 roku. Część praw do nieruchomości zdobył “handlarz roszczeń” Marek M. Miasto zachowało cztery dwunaste udziałów.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Siekaj/mitro/

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0