HomeMazowieckie

Komisja weryfikacyjna przyznała pierwsze zadośćuczynienie i odszkodowania dla lokatorów zreprywatyzowanych nieruchomości

Komisja weryfikacyjna przyznała pierwsze zadośćuczynienie i odszkodowania dla lokatorów zreprywatyzowanych nieruchomości

Komisja weryfikacyjna do spraw warszawskiej reprywatyzacji przyznała pierwsze zadośćuczynienie i odszkodowania dla lokatorów zreprywatyzowanych nieruchomości. Środki będzie musiał wypłacić warszawski Ratusz. Dzisiejsza decyzja dotyczy lokatorów czterech warszawskich nieruchomości, których reprywatyzację podważyła komisja i jeśli w ciągu 14 dni Urząd Miasta Warszawy nie złoży skargi na decyzję, jej decyzja wejdzie w życie.

Możliwość ubiegania się o wypłatę pieniędzy dała lokatorom nowela ustawy o komisji weryfikacyjnej. Zainteresowani muszą złożyć wnioski w ciągu 30 dni wydania decyzji uchylającej reprywatyzację. W przypadku kamienic, którymi gremium zajmowało się przed wprowadzeniem zmian w przepisach, lokatorzy mogli złożyć wnioski w ciągu 30 dni od wejścia w życie znowelizowanej ustawy, czyli do połowy kwietnia.

Dotychczas do komisji wpłynęło około stu wniosków. Część z nich wymagała uzupełnień, dlatego nie wszystkie zostaną dzisiaj rozpatrzone.

IAR/łpCOMMENTS