HomePOLSKA

Komisja śledcza ds. VAT: Kto w rządzie Tuska zaniedbał uszczelnienia podatku VAT? [ZOBACZ MAILA]

Komisja śledcza ds. VAT: Kto w rządzie Tuska zaniedbał uszczelnienia podatku VAT? [ZOBACZ MAILA]

Przewodniczący komisji śledczej Marcin Horała opublikował na Twitterze maila, w którym były dyrektor w Ministerstwie Finansów Tomasz Tratkiewicz pisze o braku „klimatu” dla nowelizacji ustawy o podatku VAT. Wiadomość została wysłana pod koniec lutego 2015 roku do innego urzędnika w tym resorcie.

Z treści maila wynika, że decyzję o wstrzymaniu nowelizacji podjął ówczesny minister finansów Mateusz Szczurek po rozmowie z wiceministrem Jarosławem Nenemanem. “Pan Minister Neneman poinformował mnie, że po rozmowie z Panem Szczurkiem zdecydowano aby nie wychodzić z tymi zmianami bo nie ma dla nich „klimatu”. Proponuję aby do tego tematu wrócić po wakacjach w ramach przygotowania większych zmian (CN-, być może racjonalizacja stawek)” – brzmi oryginalna wiadomość.

Podczas dzisiejszego przesłuchania Tomasza Tratkiewicza wiceprzewodniczący komisji Kazimierz Smoliński (PiS) odniósł się do wspomnianego maila i pytał świadka kto nakazał mu zaniechać prac nad zmianami, które w ocenie posła uszczelniały system podatkowy. „To chyba wynika jakby z akt sprawy, które państwo macie i pan też cytował. Nie wiem czy mogę tu coś więcej dodać. Miałem pewien komunikat od mojego zwierzchnika, który tę sprawę ustalał z panem ministrem Szczurkiem” – powiedział świadek.
Tomasz Tratkiewicz pracował w Ministerstwie Finansów przez ponad 7 lat. W resorcie był między innymi dyrektorem departamentu podatku od towarów i usług.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Dawid Grygorcewicz & Michał Fedusio/Rita/dyd

COMMENTS