7.1 C
Chicago
środa, 24 kwietnia, 2024

Komisarz UE ds. wewnętrznych: Otwarcie granic w strefie Schengen do końca czerwca

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Unijna komisarz do spraw wewnętrznych oceniła, że otwarcie granic wewnątrz strefy Schengen między państwami członkowskimi powinno nastąpić najpóźniej do końca czerwca. Ylva Johansson mówiła o tym na zakończenie wideokonferencji z udziałem unijnych ministrów spraw wewnętrznych. Zastrzegła, że sytuacja epidemiczna powinna na to pozwolić i przypomniała, że ta decyzja leży w kompetencji rządów unijnych krajów. „Pozostało jeszcze kilka tygodni do końca miesiąca na decyzję o otwarciu granic. Było mocne poparcie dla tej decyzji wśród państw członkowskich, które albo już zdecydowały o otwarciu granic, albo zamierzają to zrobić w tym miesiącu.
Ale też kilka krajów mówiło, że nie jest gotowych już teraz podjąć tej decyzji i musi ocenić rozwój sytuacji” – dodała komisarz.
Od środy obywatele Unii Europejskiej mogą podróżować do Włoch. Wczoraj swoje granice otworzyła Austria. Niemcy, Francja, Belgia i Grecja chcą podnieść szlabany graniczne w połowie czerwca. Hiszpania ogłosiła, że zrobi to 22 czerwca. Polska jest w grupie państw, które jeszcze oficjalnie i publicznie nie ogłosiły terminu otwarcia granic.

IAR/Beata Płomecka/i mg/w dw

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520