12.9 C
Chicago
wtorek, 20 lutego, 2024

Komary zarażają niebezpiecznym wirusem. 3 osoby zmarły w wyniku wirusa tzw. gorączki Zachodniego Nilu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Pięć osób (trzy w Grecji, dwie we Włoszech) w ostatnich dniach zmarło w wyniku powikłań po zarażeniu się wirusem wywołującym chorobę tzw. Zachodniego Nilu. Zaliczana jest ona do grupy gorączek krwotocznych, a wirus przenoszą komary. We Włoszech w ostatnim czasie zanotowano wiele przypadków zarażenia.

Przypadki zachorowań odnotowano tegorocznego lata także w innych europejskich państwach m.in.: na Węgrzech, w Rumunii i w Serbii. W grupie największego ryzyka zachorowania na gorączkę Zachodniego Nilu są osoby w podeszłym wieku, osłabione, chore na cukrzycę lub inne przewlekłe choroby. Jeśli więc wybieramy się w tereny, gdzie występuje ryzyko zakażenia, warto stosować środki na komary i unikać miejsc, gdzie komarów jest najwięcej.

Pierwotnie wirus występuje u ptaków. Transmitowany jest od nich na inne ptaki i ssaki (w tym ludzi) właśnie przez komary. Infekcja u wielu osób przebiega bezobjawowo lub daje łagodne objawy przypominające grypę (gorączka, ból głowy, bóle mięśni), czasem drobną wysypkę lub powiększenie węzłów chłonnych. W cięższych przypadkach objawy są bardziej nasilone: wymioty, zaburzenia świadomości. Zdarzają się także przypadki śmiertelne.

 

-Pięć osób (trzy w Grecji, dwie we Włoszech) w ostatnich dniach zmarło w wyniku powikłań po zarażeniu się wirusem wywołującym chorobę tzw. Zachodniego Nilu, choroba zaliczana do grupy gorączek krwotocznych. Wirusa przenoszą komary. We Włoszech w ostatnim czasie zanotowano wiele przypadków zarażenia się tym wirusem. [b]Czytaj na kolejnych slajdach [/b]
-Pierwotnie wirus występuje u ptaków. Transmitowany jest od nich na inne ptaki i ssaki (w tym ludzi) właśnie przez komary. Infekcja u wielu osób przebiega bezobjawowo lub daje łagodne objawy przypominające grypę (gorączka, ból głowy, bóle mięśni), czasem drobną wysypkę lub powiększenie węzłów chłonnych. W cięższych przypadkach objawy są bardziej nasilone: wymioty, zaburzenia świadomości. Zdarzają się także przypadki śmiertelne.
-Przypadki zachorowań odnotowano tegorocznego lata także w innych europejskich państwach m.in.: na Węgrzech, w Rumunii i w Serbii. W grupie największego ryzyka zachorowania na gorączkę Zachodniego Nilu są osoby w podeszłym wieku, osłabione, chore na cukrzycę lub inne przewlekłe choroby. Jeśli więc wybieramy się w tereny, gdzie występuje ryzyko zakażenia, warto stosować środki na komary i unikać miejsc, gdzie komarów jest najwięcej.  
tj (aip)
- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520