3.6 C
sobota, 20 kwietnia, 2024

Kolumbia w półfinale Copa America. Zadecydowały rzuty karne

W drugim ćwierćfinale Copa America reprezentacja Kolumbii wygrała z Peru. Mecz musiały rozstrzygnąć rzuty karne, ponieważ w regulaminowym czasie nie padła ani jedna bramka.

Przez prawie pełne 90 minut z boiska wiało nudą. Piłkarze grali bardzo leniwie i rzadko konstruowali jakiekolwiek groźniejsze akcje, czy to pod jedną, czy to pod drugą bramką.

Najbliżej szczęścia był James Rodriguez – jedyny piłkarz Kolumbii, któremu nie można odmówić zaangażowania w meczu. W 26. minucie zawodnik Realu Madryt mocno uderzył na bramkę Peruwiańczyków, ale piłka trafiła w słupek. Gdy zabrzmiał ostatni gwizdek sędziego, na tablicy wyników wciąż widniał bezbramkowy remis, dlatego obie drużyny ustawiły się przy kole środkowym w oczekiwaniu na serię rzutów karnych.

Szczególnie zmotywowani byli Kolumbijczycy, którzy podczas dwóch ostatnich turniejów odpadali właśnie w ćwierćfinale, a ostatni raz w półfinale grali 12 lat temu. Tym razem to do nich należało zwycięstwo. Wszystko dzięki kapitalnie broniącemu Davidowi Ospinie, który przy stanie 3:2 dla Kolumbii znakomicie obronił strzał Miguela Trauco. Po chwili Sebastian Perez postawił kropkę nad „i” – ostatecznie Kolumbijczycy zwyciężyli 4:2.

W pierwszym półfinale Stany Zjednoczone pokonały Ekwador 2:1. Pozostałe dwa zostaną rozegrane w sobotę, a zmierzą się w nich Argentyna z Wenezuelą i Meksyk z Chile.