20.7 C
Chicago
sobota, 13 kwietnia, 2024

Kolejny przypadek zniszczenia żłóbka w kościele we Francji

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kolejny przypadek zniszczenia na paryskich przedmieściach żłóbka w kościele katolickim. Aktu wandalizmu dopuściła się niezidentyfikowana kobieta.
Owinięta dookoła głowy chustą zakrywającą twarz, weszła do kościoła w jednym z miasteczek graniczących z Paryżem. Rozbiła figurkę Dzieciątka Jezus, rzucając nią o podłogę, po czym wyszła, nie niepokojona przez zaskocoznych wiernych. Mer Paryża Anne Hidalgo zapowiedziała wzmocnienie patroli wojskowych z bronią gotową do strzału, które będą rozlokowane w pobliżu kościołów.
Do tej pory żołnierze i policja strzegli meczetów i synagog. Anne Hidalgo domaga się od rządu dodatkowych środków pozwalających na wprowadzenie kroków, zwiększających bezpieczeństwo w miejscach publicznych – większej obecności patroli, ale także kamer i sprzętu, w jaki zostaliby wyposażeni wojskowi i strażacy.

Po ostatnich świętach Bożego Narodzenia francuska policja odnotowała akty wandalizmu w kościołach w kilku miejscowościach regionu paryskiego. Za każdym razem niszczona była figurka Dzieciątka Jezus.

IAR/Marek Brzeziński/Paryż/em/ab

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520