9.6 C
Chicago
sobota, 27 lutego, 2021

Kolejny pozew przeciw Pritzkerowi. Tym razem nakaz pozostania w domu zaskarżył pastor

Popularne

Do sądu federalnego trafił kolejny pozew przeciw gubernatorowi J.B. Pritzkerowi z powodu przedłużenia nakazu „stay-at-Home”. Pozew złożył tym razem pastor Steve Cassell z Beloved Church w Lena.

 

„Nie jestem politycznym działaczem ani jakimś zbuntowanym człowiekiem. Chcę po prostu móc znowu głosić Ewangelię” – powiedział pastor. W dokumentach jakie wpłynęły do sądu zaznaczył, że chce ponownie spotykać się osobiście z wiernymi a nie online. Jego kościół znajduje się w powiecie Stephenson, gdzie do tej pory potwierdzono 35 przypadków koronawirusa w tym ani jednego śmiertelnego.

Zmodyfikowany nakaz pozostania w domach, przedłużony przez gubernatora do 30 maja zaskarżyło w tym tygodniu dwóch republikańskich kongresmanów. John Cabello złożył pozew w środę w sądzie okręgowym w Winnebago. Jego zdaniem nakaz izolacji krzywdzi wszystkich mieszkańców, którzy znajdują się w tej samej sytuacji z powodu pandemii koronawirusa i mają nie tylko ograniczony zakres poruszania się ale także uniemożliwiono im pracę oraz działalność gospodarczą. Zaznaczył, że chce powstrzymać Pritzkera i innych urzędników stanowych od egzekwowania nakazu pozostania w domach i wydawania nowych ograniczeń.

W poniedziałek sędzia z Clay przychylił się do wniosku innego kongresmana partii republikańskiej, Darrena Bailey i wstrzymał nakaz „stay-at-Home” . Werdykt, który obowiązuje od dziś dotyczy jednak tylko tego konkretnego polityka. Prokurator generalny Illinois złożył już apelację od tego wyroku.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane