HomeUSAChicago

Kolejny pozew przeciw J.B. Pritzkerowi w związku z ograniczeniami z powodu koronawirusa

Kolejny pozew przeciw J.B. Pritzkerowi w związku z ograniczeniami z powodu koronawirusa

Do sądu federalnego wpłynął pozew przeciw gubernatorowi Illinois, J.B. Pritkzerowi. Złożyły go osoby, które straciły pracę a także właściciele biznesów.

 

Twierdzą, że nakaz gubernatora „stay-at-Home” przyczynił się do negatywnych konsekwencji ekonomicznych. Domagają się ponadto odszkodowania, ponieważ nakaz izolacji zachwiał źródłami ich utrzymania a cały dochód przeznaczony został na walkę z pandemią. Informację potwierdziła kancelaria adwokacka reprezentująca poszkodowanych,   Bruggeman, Hurst and Associates.

W pozwie zaznaczono, że choć wszyscy mieszkańcy Illinois korzystają z ograniczenia zachorowań na koronawirusa, to jednak aktywność biznesowa katastrofalnie spadła co odbiło się na sytuacji ekonomicznej wszystkiej pracowników i osób prowadzących działalność gospodarczą. W dokumencie zwrócono uwagę, że osoby fizyczne i właściciele biznesów mają prawo do godziwej rekompensaty ponieważ Pritzker i władze stanu zablokowały możliwość działalności gospodarczej.

W pozwie podkreślono, że doszło do naruszenia zapisu znajdującego się w artykule pierwszym Konstytucji Illinois, gwarantującym ochronę własności prywatnej i zadośćuczynienie za przejęcie lub zniszczenie własności prywatnej na użytek publiczny.

 

BK

COMMENTS