13.5 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

Kolejny koncert „Lewego” – tym razem hat-trick w ciągu 55 minut!

Napastnik Bayernu ma na koncie więcej goli w europejskich pucharach od byłego asa Górnika Zabrze.

Robert Lewandowski nadal zachwyca skutecznością. Po pięciu golach w meczu z Wolfsburgiem (w ciągu zaledwie 9 minut) i dwóch w starciu – także ligowym – z Mainz napastnik Bayernu Monachium we wczorajszym spotkaniu 2. kolejki Ligi Mistrzów, rozegranym na Allianz Arenie (5:0), trzy razy pokonał bramkarza Dinama Zagrzeb. Ma już na koncie 26 trafień w tych rozgrywkach (w 41 występach).
Łącznie w europejskich pucharach „Lewy” strzelił 33 bramki (6 dla Lecha Poznań, 18 dla Borussii Dortmund, w tym 17 w LM) i 9 dla Bayernu (wszystkie w LM). Wczoraj pobił rekord należący od prawie czterech dekad do legendy polskiego futbolu Włodzimierza Lubańskiego, który zdobył 31 goli (30 dla Górnika Zabrze i 1 dla Lokeren).
Jak „Lewy”tego dokonał? W 21 minucie wykorzystał podanie Thiago i strzelił z kilku metrów do pustej bramki. Sześć minut później po dośrodkowaniu Douglasa Costy z rzutu rożnego błyskawicznie uderzył, piłka odbiła się od poprzeczki, spadła za linię bramkową i wróciła do gry, ale  sędzia dostrzegł, że wyszła całym obwodem za boisko i uznał gola. Właśnie tego rekordowego – 31.
Ale Polakowi ciągle było mało bramek. W 55 minucie ponownie wykorzystał zagranie Thiago i lobem z 15 metrów pokonał Eduardo Carvalho.
Bayern z chorwackim zespołem – do wczoraj niepokonanym w 45 kolejnych meczach, licząc wszystkie rozgrywki – już w 27 minucie prowadził 4:0.
Wojciech Szczęsny powrócił do bramki Romy. Wyleczył uraz ręki, którego nabawił się w 1. kolejce LM, w meczu z Barceloną (1:1). Nie będzie jednak mile wspominał  swego występu na Białorusi, gdzie jego drużyna przegrała z BATE Borysów 2:3.
Broniąca tytułu Barcelona (bez kontuzjowanego Lionela Messiego) wygrała na Camp Nou z Bayerem Leverkusen 2:1. W zespole gości ponownie nie wystąpił Sebastian Boenisch.

Wyniki
Grupa E: BATE Borysów – Roma 3:2 (3:0), Barcelona – Bayer Leverkusen 2:1 (0:1); grupa F:  Bayern Monachium – Dinamo Zagrzeb 5:0 (4:0), Arsenal Londyn – Olympiakos Pireus 2:3 (1:2); grupa G: FC Porto – Chelsea Londyn 2:1 (1:1), Maccabi Tel Awiw – Dynamo Kijów 0:2 (0:1); grupa H: Olympique Lyon – Valencia 0:1 (0:1), Zenit Sankt Petersburg – Gent 2:1 (1:0).
Dziś: grupa A: Szachtar Donieck (0 punktów po 1. kolejce) – Paris Saint-Germain 3), Malmoe FF (0) – Real Madryt (3); grupa B: Manchester United (0) – Wolfsburg (3), CSKA Moskwa (0) – PSV Eindhoven (3); grupa C: FK Astana (0) – Galatasaray Stambuł (0), Atletico Madryt (3) – Benfica Lizbona (3); grupa D: Borussia Moenchengladbach (3) – Manchester City (0), Juventus Turyn (3) – Sevilla (3).