-2.5 C
Chicago
piątek, 23 lutego, 2024

Kolejny Amerykanin aresztowany w Korei Północnej

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Korea Północna aresztowała kolejnego obywatela Stanów Zjednoczonych – podała północnokoreańska agencja prasowa. Kim Hang Song, który pracował na Uniwersytecie Nauki i Technologii w Pjongjangu został zatrzymany w związku z podejrzeniami o działania godzące w Koreę Północną.

Północnokoreańska agencja prasowa nie ujawnia szczegółów dotyczących zatrzymania obywatela USA. Zarzuca mu się prowadzenie działań mających na celu destabilizację państwa.
To czwarty Amerykanin przetrzymywany wbrew swej woli w Korei Północnej. Tydzień wcześniej północnokoreańskie media potwierdziły fakt zatrzymania innego obywatela USA – Kim Sang Doka, który miał dopuścić się „wrogich” działań wobec komunistycznej Północy. O jego aresztowaniu jako pierwsza 23 kwietnia poinformowała południowokoreańska Agencja Yonhap.
W północnokoreańskich więzieniach przebywa też dwóch Amerykanów, którzy usłyszeli już wyroki. W marcu ub. roku na 10 lat ciężkich robót skazany został Kim Dong Chul, obywatel USA koreańskiego pochodzenia, którego władze w Pjongjangu uznały winnym działalności wywrotowej. W więzieniu znajduje się też 22-letni student Otto Warmbier, który usłyszał wyrok 15 lat robót za próbę kradzieży północnokoreańskiego plakatu propagandowego.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz Pekin

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520