HomePOLSKA

Kolejne spotkanie ws. nowej umowy koalicyjnej. Zjednoczona Prawica nie aż tak zjednoczona?

Kolejne spotkanie ws. nowej umowy koalicyjnej. Zjednoczona Prawica nie aż tak zjednoczona?

Nowa umowa koalicyjna i zapowiadana rekonstrukcja rządu będą tematem kolejnego (7.09) spotkania liderów Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy.

Poprzednie odbyło się w środę w ubiegłym tygodniu. Szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski mówił wówczas, że strony chcą jak najszybciej finalizować kolejny etap rozmów i zawrzeć nową umowę koalicyjną. Dodał, że podczas środowego spotkania przygotowano grunt pod tę umowę i pod rozpoczęcie zapowiadanej ofensywy
programowej. Według Krzysztofa Sobolewskiego, dziś mają być omawiane szczegóły.

Także europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki powiedział, że jest pełen optymizmu w sprawie zawarcia nowej umowy koalicyjnej i wkrótce będzie realizowany ambitny program dla Polski.

Wiceszef Porozumienia Marcin Ociepa mówił po środowych rozmowach, że przygotowywana umowa koalicyjna będzie ambitna i jeśli uda się ją zawrzeć, to będzie to bardzo dobry znak dla całej Zjednoczonej Prawicy i wszystkich Polaków.

Rekonstrukcję rządu zapowiedział w lipcu prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ma do niej dojść na przełomie września i października. W ramach rekonstrukcji rządu ma zostać m.in. zmniejszona liczba ministerstw, co ma usprawnić proces decyzyjny w rządzie.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/w dyd

COMMENTS