HomeUSATechnologie

Kolejne problemy z siecią komputerową w USA

Kolejne problemy z siecią komputerową w USA

Problemy techniczne spowodowały wstrzymanie handlu na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Problemy z siecią komputerową miały też dzisiaj linie lotnicze United Airlines oraz dziennik “Wall Street Journal”.
Przed południem czasu lokalnego nowojorska giełda poinformowała, że zawiesza handel wszystkimi akcjami. Nie podano dokładnego wyjaśnienia poza ogólna informacją, że wystąpiły problemy techniczne i że giełda pracuje, by je usunąć. Inne amerykańskie giełdy, w tym Nasdaq, działały normalnie.
Problemy na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych wywołały niepokój, ponieważ tego samego dnia doszło do dwóch innych awarii. Z powodu awarii sieci komputerowej linie lotnicze United Airlines na dwie godziny uziemiły samoloty na terenie całych Stanów Zjednoczonych. W tym samym czasie problemy techniczne miał dziennik “Wall Street Journal” – nie działała strona internetowa tej gazety.
Przedstawiciele United Airlines oraz Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych zapewniają, że nie doszło do ataku na ich sieci komputerowe. Amerykański Departament Bezpieczeństwa Kraju poinformował, że nic nie wskazuje na działania hackerów, ale zapewnił, że monitoruje sytuację.

IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/mcm/skCOMMENTS