12.9 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

Kolejne medale polskich lekkoatletów na mistrzostwach Europy!

Polscy lekkoatleci zdobyli w sobotę kolejne medale na mistrzostwach Europy w Amsterdamie. Złoto w rzucie dyskiem wywalczył Piotr Małachowski, a srebro w trójskoku Karol Hoffmann.

Piotr Małachowski ponownie został mistrzem Europy w rzucie dyskiem!

Na ME w Amsterdamie Polak osiągnął rezultat 67.06 m w najlepszej próbie. W przeszłości Małachowski zdobywał już tytuł mistrza Europy. Drugi z reprezentantów Polski, Robert Urbanek, zajął w konkursie dziewiąte miejsce.

Karol Hoffmann wywalczył w trójskoku srebrny medal mistrzostw Europy w Amsterdamie. Zawodnik MKS Aleksandrów Łódzki przegrał walkę o tytuł z Niemcem Maxem Hessem zaledwie o cztery centymetry.  Hoffmann tytuł wicemistrza Starego Kontynentu zapewnił sobie rekordem życiowym 17.16 m uzyskanym w trzeciej serii. Ostatnią serię, rozgrywaną przez trzech czołowych zawodników według odwrotnej kolejności do zajmowanych miejsc, zaczął Brytyjczyk Julian Reid, który spalił swoją próbę. Pochodzący z Jamajki zawodnik zakończył konkurs z odległościa 16.76 m. W tym momencie Hoffmann miał co najmniej srebrny medal. W ostatniej próbie Polak podjął próbę zaatakowania pierwszej pozycji, ale nie zdołał objął prowadzenia. 27-letni Hoffmann jednocześnie zapewnił sobie kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.
Biało-czerwoni mają już cztery krążki – w piątek na najwyższym stopniu podium stanęli Anita Włodarczyk (rzut młotem) i Robert Sobera (skok o tyczce).
W klasyfikacji medalowej reprezentacja Polski (3-1-0) zajmuje czwarte miejsce. Prowadzi Turcja (4-4-1) przed Niemcami (3-4-3) i Wielką Brytanią (3-1-5).