Kolejne 4 województwa rozpoczynają dziś ferie zimowe

Kolejne 4 województwa rozpoczynają dziś ferie zimowe

Uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego zaczynają odpoczynek. W tych województwach rozpoczynają się ferie.
Mariusz Mrozek ze stołecznej policji zachęca rodziców do przyjrzenia się autokarom, którymi ich dzieci będą wyjeżdżać na zimowy wypoczynek. Mogą spytać przewoźnika czy pojazd był kontrolowany. Można też zadzwonić na policję jeżeli coś wzbudzi niepokój – na przykład gdy autobus będzie wyglądać na niesprawny lub gdy pojawi się podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy.
Dziś i jutro na warszawskim Torwarze, w godzinach 6:00-10:00, policjanci wspólnie z inspektorami transportu drogowego będą kontrolować autokary.
Jednocześnie Mariusz Mrozek ma radę dla osób udających się na ferie samochodem. Sprawdźcie wcześniej swoje auta – poziom oleju i płynu do spryskiwaczy, a także ciśnienie w kołach. Warto też sprawdzić światła, również te z tyłu samochodu.
Porady dotyczące wyjazdów w ferie, a także numery kontaktowe w sprawie organizacji kontroli autokarów można znaleźć na stronie www.policja.waw.pl.

IAR/Kamil Szwarbuła/jjCOMMENTS

WORDPRESS: 0