Kolejna kampania dezinformacyjna Demokratów. Donald Trump jest oburzony

Kolejna kampania dezinformacyjna Demokratów. Donald Trump jest oburzony

Prezydent Donald Trump odrzucił ustalenia amerykańskich służb wywiadowczych, że Rosja wspiera jego starania o reelekcję. Prezydent Stanów Zjednoczonych oskarżył Demokratów o prowadzenie kampanii dezinformacyjnej.

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele służb specjalnych USA poinformowali komisję do spraw wywiadu Izby Reprezentantów, że Rosja nadal ingeruje w amerykańską kampanię wyborczą. Z informacji przekazanych kongresmenom wynikało, że Moskwa działa na rzecz reelekcji Donalda Trumpa.

Fakt przekazania tych informacji komisji parlamentarnej rozgniewał prezydenta Stanów Zjednoczonych. Kilka dni temu odsunął ze stanowiska koordynatora służb wywiadowczych Josepha Maguire i zapowiedział powierzenie jego obowiązków przychylnemu mu ambasadorowi w Niemczech Richardowi Grenellowi.

Według amerykańskich mediów, Donald Trump był oburzony ustaleniami służb wywiadowczych. Uznał, że mogą one zostać wykorzystane przez Demokratów do walki politycznej. Dziś oskarżył rywali politycznych o manipulację.

„Została rozpoczęta kolejna kampania dezinformacji przez Demokratów w Kongresie, twierdzących, że Rosja woli mnie od nierobiących nic kandydatów Partii Demokratycznej, którzy po dwóch tygodniach nadal nie potrafią policzyć głosów w prawyborach w Iowa. Oszustwo numer 7” – napisał na Twitterze.

W przeszłości prezydent Trump podważał ustalenia służb wywiadowczych Stanów Zjednoczonych, że Rosja wspierała jego kandydaturę w kampanii wyborczej 2016 roku.

IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/em/to/COMMENTS

WORDPRESS: 0