5.4 C
Chicago
sobota, 27 lutego, 2021

Kolejna edycja Jazztopad Festival

Popularne

Organizatorzy festiwalu Jazztopad we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza i Polskim Instytutem Kultury w Nowym Jorku zapraszają na 5 edycję wrocławskiego festiwalu Jazztopad, który po raz kolejny zaprezentuje wiodących polskich artystów jazzowych w Nowym Jorku.

Amerykańska edycja Jazztopad Festival to przede wszystkim okazja do poznania najważniejszych artystów polskiej sceny współczesnego jazzu. Jazztopad jest rozpoznawalny na całym świecie pod względem jakości i doskonałego warsztatu swoich artystów, a także jako marka festiwalowa. Najbardziej charakterystyczną cechą Jazztopadu jest prezentacja projektów specjalnych i światowych premier utworów komponowanych na zamówienie festiwalu, a także stwarzanie młodym artystom platformy do przedstawiania swojej twórczości przed międzynarodową publicznością.

Jazztopad Festival odbywa się od 15 lat pod patronatem Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Jako jedyny polski festiwal Jazztopad zbudował relacje z najważniejszymi ośrodkami jazzowymi na świecie. Dzięki temu od wielu lat wspiera promocję polskiej muzyki improwizowanej i wymianę kulturową. Do tej pory miał swoje odsłony m.in. w Japonii, Turcji, Korei Południowej, Meksyku oraz Izraelu. Festiwal współpracuje
z takimi partnerami, jak: Jarasum International Jazz Festival, Tokyo Jazz Festival, Akbank Jazz Festival, TD Vancouver International Jazz Festival, a w ostatnich pięciu latach – z Jazz at Lincoln Center, The Jazz Gallery, Joe’s Pub i National Sawdust w Nowym Jorku, The John F. Kennedy Center for the Performing Arts w Waszyngtonie oraz Hyde Park Jazz Festival w Chicago.

Po raz kolejny specjalna edycja wrocławskiego Jazztopad Festival odbędzie się w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza oraz Instytutem Kultury Polskiej w Nowym Jorku. Do tej pory festiwal zaprezentował na świecie takich artystów i zespoły, jak: Marcin Wasilewski Trio, Marcin Masecki, Maciej Obara Quartet, Piotr Damasiewicz Quintet, Piotr Orzechowski, Kuba Więcek Trio, Wójciński/Szmańda Quartet i Lutosławski Quartet.

24–26 WRZEŚNIA 2019

5th JAZZTOPAD FESTIVAL NEW YORK

24 WRZEŚNIA 2019, WTOREK

Soup & Sound, Brooklyn, godzina 19

AGA DERLAK QUINTET

25 WRZEŚNIA 2019, ŚRODA

Dizzy’s Club, JALC, godzina 19:30

AMIR ELSAFFAR, KSAWERY WÓJCIŃSKI, WACŁAW ZIMPEL, LUTOSŁAWSKI QUARTET – PREMIERA

WACŁAW ZIMPEL SOLO

26 WRZEŚNIA 2019, CZWARTEK

David Rubenstein Atrium at Lincoln Center, godzina 19:30

28–29 WRZEŚNIA 2019

JAZZTOPAD FESTIVAL PRESENTS

AMIR ELSAFFAR, KSAWERY WÓJCIŃSKI, WACŁAW ZIMPEL, LUTOSŁAWSKI QUARTET

 

28 WRZEŚNIA 2019, SOBOTA

Hyde Park Jazz Festival, Chicago

MIKE REED, WACŁAW ZIMPEL, KSAWERY WÓJCIŃSKI

29 WRZEŚNIA 2019, NIEDZIELA

Constellation, Chicago

 

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane