12 C
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Kolarstwo – Vuelta a Espana – Rafał Majka trzeci w klasyfikacji generalnej!

Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana.
Zwyciężył Włoch Fabio Aru (Astana), a na drugiej pozycji zakończył rywalizację Hiszpan Joaquim Rodriguez (Katiusza). Majka stracił do Aru 1 minutę i 29 sekund, a do Rodrigueza 12 sekund.
W niedzielę na ostatnim, 21. etapie z metą w Madrycie triumfował po finiszu z peletonu Niemiec John Degenkolb (Giant-Alpecin).

Trzecie miejsce Rafała Majki jest najlepszym występem Polaka w historii hiszpańskiego wyścigu.
W klasyfikacji generalnej jednego z trzech największych wyścigów – Tour de France, Giro d’Italia i Vuelta a Espana – przed Rafałem Majką tylko jeden Polak – Zenon Jaskuła – stał na podium. Wicemistrz olimpijski z Seulu (1988 r.) w jeździe drużynowej na czas zajął trzecie miejsce w Tour de France w 1993 roku.