32.8 C
Chicago
środa, 12 czerwca, 2024

Kolarstwo – TdP: Henao nowym liderem; Kwiatkowski wycofał się z wyścigu!

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Sergio Henao wygrał przedostatni, szósty etap kolarskiego wyścigu Dookoła Polski i został nowym liderem. Najlepszy z Polaków, Tomasz Marczyński był 35.; z Tour de Pologne wycofał się Michał Kwiatkowski.

Na trudnym etapie o długości 174 km wokół Bukowiny Tatrzańskiej Henao (Sky) przeprowadził decydującą akcję około 3 km przed metą. Kolumbijczyk jechał wówczas w grupie ok. 20 zawodników. Wcześniej aktywnie jechał Michał Kwiatkowski, który tuż po starcie zainicjował pierwszą ucieczkę, a po raz ostatni zaatakował przed trzecim podjazdem na Ząb, ok. 64 km przed metą. Wkrótce akcję mistrza świata zlikwidowali towarzysze ucieczki, a niewiele później peleton. Ostatecznie Kwiatkowski nie ukończył piątkowego etapu.

Henao, którego nikt specjalnie nie chciał gonić na podjeździe do mety w Bukowinie, o 8 sek. wyprzedził Diego Ulissego z Włoch (Lampre – Merida) oraz Amerykanina Lawsona Craddocka (Giant – Alpecin). Tyle samo stracili też Christophe Riblon z Francji (AG2R) i Włoch Fabio Aru (Astana). Najlepszy z Polaków, Tomasz Marczyński przyjechał na 35. miejscu ze stratą ponad 9 i pół minuty.

Drugi w klasyfikacji łącznej Ulissi ma taki sam czas, jak prowadzący Sergio Henao. Trzeci jest, 10. w piątek, dotychczasowy lider Belg Bart de Clercq (Lotto Soudal); do Kolumbijczyka traci 10 sekund. Mniej niż 20 sekund straty do lidera ma jeszcze pięciu kolarzy, a zamykający czołową dziesiątkę Ihur Zakarin z Rosji (Katiusza) jest gorszy od Henao o 27 sek.
Marczyński jest 23. i traci ponad 11 i pół minuty (11:42).

W sobotę ostatni etap, jazda indywidualna na czas w Krakowie na dystansie 25 km.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520