-1.2 C

Kolarstwo – TdP: De Clercq wygrał V etap i został liderem

Belg Bart de Clercq (Lotto Soudal) wygrał piąty etap kolarskiego wyścigu Dookoła Polski i został nowym liderem. To nie był udany etap dla Polaków, najlepszy z nich Tomasz Marczyński z reprezentacji kraju, przyjechał w połowie drugiej dziesiątki.

Belg skutecznie zaatakował w końcówce etapu o długości 223 km z Nowego Sącza do Zakopanego, na trasie którego kolarze mieli 8 premii górskich pierwszej kategorii. De Clercq o 3 sekundy wyprzedził Diego Ulissego z Włoch (Lampre – Merida) i Szwajcara Sebastiena Reichenbacha (IAM). Tomasz Marczyński przyjechał w grupce, która straciła blisko 2 minuty (1:57) i został sklasyfikowany na 16. miejscu.

W klasyfikacji łącznej De Clercq ma 3 sek. przewagi nad Ulissim i Reichenbachem; najlepszym z Polaków jest Marczyński, który zajmuje 16. lokatę ze stratą 1:57.