27 C
Chicago
piątek, 12 lipca, 2024

Kogo „szokuje” pomnik żołnierza z bagnetem w plecach?!

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nasila się konflikt władz amerykańskiego miasta Jersey City z Polonią w sprawie Pomnika Katyńskiego. Czołowa gazeta stanu New Jersey – „Star-Ledger” – w artykule wstępnym opowiada się za przeniesieniem go w inne miejsce.
„Pomnik żołnierza z bagnetem w plecach, stojący na placu, po którym spacerują rodzice z dziećmi, szokuje. To jeden z najbardziej makabrycznych pomników, jakie możemy zobaczyć” – czytamy w „Star-Ledger”. Gazeta podkreśla, że nie powinniśmy nigdy zapomnieć o masakrze polskich żołnierzy w Katyniu. Jednak zdaniem „Star-Ledger”, tego rodzaju pomnik nie pasuje do nabrzeża, które jest miejscem odpoczynku i relaksu dla tysięcy mieszkańców Jersey City.
„Pomnik powinien znaleźć godne miejsce w innej części miasta” – uważa gazeta i przypomina, że burmistrz sąsiedniego Bayonne, w którym jest duże skupisko Polonii, proponuje, aby przenieść Pomnik Katyński właśnie tam.
„Nasze stanowisko jest jasne. Mamy respekt do tragedii katyńskiej, ale pomnik powinien być przeniesiony w inne miejsce” – podkreśla „Star-Ledger”.
Przeciwko usunięciu Pomnika Katyńskiego z obecnego miejsca zaprotestowały polskie władze, a także między innymi Instytut Pamięci Narodowej, Polonijna Rada Konsultacyjna i organizacje żydowskie w Polsce. Zaniepokojenie planami burmistrza Jersey City wyraził też ambasador Polski w Stanach Zjednoczonych Piotr Wilczek.
Pomnik Katyński na Exchange Place stoi od 27 lat.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Małgorzata Kałuża/Nowy Jork/em/dabr

- Advertisement -

Podobne

1 KOMENTARZ

  1. NIE MOŻNA BYŁO W BARDZIEJ DOBITNIE PRZEDSTAWIĆ ZBRODNIĘ SOWIETÓW.
    POWALAJĄCA EKSPRESJA JEST W STANIE ZAINTERESOWAĆ SPOŁECZEŃSTWO NIE TYLKO AMERYKAŃSKIE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520