12.3 C
Chicago
poniedziałek, 4 marca, 2024

Kobieta udając chorą wyłudziła przez internet blisko 400 tysięcy złotych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Na 3 miesiące trafiła do aresztu kobieta, która udając chorą wyłudziła przez internet blisko 400 tysięcy złotych. Agata K. z Siedlec twierdziła, że choruje na raka i na pomagam. pl założyła zbiórkę pieniędzy. Kobieta została wczoraj zatrzymana.

Agata K. przyznała się wczoraj podczas przesłuchania, że nigdy nie leczyła się onkologicznie. Ze zbieranych pieniędzy uczyniła sobie stałe źródło dochodu. Kobieta oszukała w ten sposób ponad 6 tysięcy 300 osób. Teraz śledczy muszą je odszukać i ustalić czy czują się pokrzywdzone. Dodatkowo w domu 40-latki zabezpieczono przedmioty kupione za wyłudzone środki, między innymi, kilkadziesiąt torebek luksusowych marek.

Jak mówi prokurator rejonowa Katarzyna Wąsak, podejrzana wymaga obserwacji. Prokuratura bierze pod uwagę poddanie Agaty K. badaniom sądowo-psychiatrycznym.
Śledczy zabezpieczyli też część pieniędzy na różnych rachunkach. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia.

Agata K. zwróciła uwagę śledczych, gdy na jaw wyszło, że nie przeszła żadnej operacji. Internetowa zbiórka trwała prawie rok. O jej oszustwie miała nie wiedzieć nawet najbliższa rodzina.

IAR/O.Osińska, I. Rodziewicz /RDC/hk/dwi/moc

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520