HomePOLSKA

Koalicja Obywatelska przedstawiła “jedynki” wyborcze

Koalicja Obywatelska przedstawiła “jedynki” wyborcze

W Warszawie zebrała się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, która zatwierdziła listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Szef PO Grzegorz Schetyna zaprezentował 41 “jedynek”. Mówił też, że Koalicja ma dobry program, który był konsultowany z wyborcami w ramach akcji “POrozmawiajmy” oraz “Słuchamy”. Dodał, że politycy Koalicji Obywatelskiej odwiedzili wszystkie okręgi wyborcze.

Zapewnił, że kandydaci na posłów i senatorów będą aktywni “w każdym powiecie i w każdym regionie”.
Szef PO Grzegorz Schetyna wystartuje z pierwszego miejsca w Warszawie. “Jedynkami” na listach Koalicji Obywatelskiej będą między innymi: Tomasz Zimoch w Łodzi, Paweł Kowal w Krakowie, Bartłomiej Sienkiewicz w Kielcach. Liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka wystartuje z pierwszego miejsca w Gdyni. Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska jest “jedynką” w Wrocławiu, a były minister sprawiedliwości Borys Budka w Katowicach. Szef sztabu Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza wystartuje do Senatu, a nie – jak wcześniej informowano – z pierwszego miejsca w Bydgoszczy. Miejsce to dostał były europoseł PO Tadeusz Zwiefka. “Jedynką” w Rzeszowie będzie były polityk Prawa i Sprawiedliwości oraz Polska Jest Najważniejsza Paweł Poncyljusz.
Rada Krajowa PO zatwierdziła też 80 kandydatów do Senatu. Koalicja Obywatelska ma wystawić wspólnych kandydatów z Lewicą oraz PSL-em.

IAR/Naukowicz/to/

COMMENTS