Kluby opozycyjne domagają się zmiany decyzji w sprawie Sejmu Dzieci i Młodzieży

Kluby opozycyjne domagają się zmiany decyzji w sprawie Sejmu Dzieci i Młodzieży

Przedstawiciele klubów opozycyjnych wystąpili do marszałka Marka Kuchcińskiego z wnioskiem o zmianę decyzji w sprawie Sejmu Dzieci i Młodzieży. Wydarzenie zaplanowane na 1 czerwca zostało odwołane w związku z protestem grupy niepełnosprawnych i ich opiekunów, który od 30 dni trwa na sejmowym korytarzu.

Poseł Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk powiedział, że dostęp obywateli do polskiego parlamentu jest sprawą, która dotyczy jawności życia publicznego i musi być traktowana ponad politycznymi podziałami. Dodał, że przedstawiciele czterech klubów wystąpili razem, by zaprotestować przeciwko blokadzie Sejmu i wyrazić stanowczy sprzeciw wobec odwołania Sejmu Dzieci i Młodzieży. Poseł PO dodał, że jest to “wyjątkowy skandal”, ponieważ 460 młodych osób zostało wybranych w całej Polsce właśnie po to, by przyjechać do polskiego parlamentu żeby uczyć się jak wygląda demokracja i jak wygląda polski parlamentaryzm.

Pod wnioskiem do marszałka Sejmu podpisali się przedstawiciele PO, Kukiz’15, Nowoczesnej i PSL-Unii Europejskich Demokratów. Sejm Dzieci i Młodzieży miał się odbyć w tym roku po raz 25.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/I.Szczęsna/dabr

COMMENTS

WORDPRESS: 0