15 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Kłopotek o przyszłości wyborczej PSL: Ludowcom nie jest po drodze z radykalną lewicą

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Poseł PSL Eugeniusz Kłopotek powiedział, że ludowcom nie jest po drodze z radykalną lewicą. Odniósł się tym samym do formuły Koalicji Europejskiej, którą część opozycji zawiązała na wybory do Europarlamentu.

Eugeniusz Kłopotek w Polskim Radio 24 podkreślił, że przed ludowcami stoi wybór, czy do jesiennych wyborów pójść samodzielnie, czy w koalicji.
„Wygląda na to, że z tzw. szeroką koalicją, włącznie z radykalnymi ugrupowaniami lewicowymi, nam nie po drodze. Jeśli chodzi o PSL, my też tworzymy Koalicję Polską, wokół, czy przy PSL. Zapraszamy do nas tych, którzy podzielają nasze poglądy, a zwłaszcza światopogląd, którym również są te sprawy społeczne czy gospodarcze bliskie. Ale jest to wokół PSL, a nie wokół jakieś księżycowej koalicji” – wyjaśnił poseł.
Eugeniusz Kłopotek powiedział, że wejście PSL do Koalicji Europejskiej doprowadziło m.in. do „rozmycia tożsamości ludowców”. Odniósł się także do ewentualnej koalicji wyborczej ze stowarzyszeniem Kukiz’15. Wyjaśnił, że kodeks wyborczy nie dopuszcza koalicji partii politycznej ze stowarzyszeniem. „Natomiast z pojedynczymi osobami, które by chciały pójść z nami, takie rozmowy mogą być” – dodał.
Eugeniusz Kłopotek zapowiedział, że na przełomie czerwca i lipca Rada Naczelna PSL podejmie decyzję dotyczącą startu ludowców w jesiennych wyborach do polskiego parlamentu.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/PR24/Wj/dw

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520