HomePOLSKAPomorskie

Klęska wyborcza Roberta Biedronia w Słupsku. Nawet tam, gdzie mieszkał

Klęska wyborcza Roberta Biedronia w Słupsku. Nawet tam, gdzie mieszkał

Robert Biedroń z kretesem przegrał w wyborach prezydenckich w Słupsku nie tylko z Rafałem Trzaskowskim i Andrzejem Dudą. Ponad dwa razy więcej głosów otrzymali w naszym mieście od byłego prezydenta Szymon Hołownia a nawet Krzysztof Bosak. Robert Biedroń przegrał nawet w obwodzie, gdzie mieszkał, który siedzibę ma w słupskim ratuszu.

W Słupsku Robert Biedroń otrzymał 1603 głosy. To klęska, której nikt się nie spodziewał. W ostatnich wyborach na radnego dostał bowiem najlepszy wynik w mieście i dostał – 2781 głosów tylko w jednym z czterech obwodów! Teraz wszędzie przegrywał nie tylko z kandydatem PO i urzędującym prezydentem RP, ale i kandydatem z TVN oraz Konfederacji. Krzysztof Bosak dostawał w naszym mieście zwykle ponad dwa razy więcej głosów niż były prezydent Słupska, który tutaj kampanię zaczynał i był na finiszu.

 

Nawet w obwodzie, który ma siedzibę w słupskim ratuszu Biedroń uzyskał bardzo słaby wynik – 21 głosów. A to obwód, w którym mieszkał. Tu Trzaskowski dostał 252 głosy a Duda – 217, Hołownia – 58, a Bosak – 35 głosów. Robert Biedroń wygrał z Bosakiem tylko w zamkniętych obwodach. W areszcie 14 do 6, w szpitalu psychiatrycznym 3 do 2, oraz w Leśnej Oazie 2 do zera.

 

aip

COMMENTS