HomeCiekawostki

“Kłamcy mówili, że luksusowego maybacha dostał!” – o.Rydzyk ujawnia szczegóły darowizny od bezdomnego

“Kłamcy mówili, że luksusowego maybacha dostał!” – o.Rydzyk ujawnia szczegóły darowizny od bezdomnego

Ojciec Rydzyk w niedawno udzielonym wywiadzie na antenie Radia Maryja odniósł się ponownie do historii bezdomnego, który przekazał radiostacji dwa samochody. Okazuje się, że pan Stanisław był sierotą, który nieszczęśliwie ożenił się z milicjantką. Ostatecznie wygrał w totolotka ponad milion złotych i z tych pieniędzy kupił dwa auta dla Radia Maryja: – Zawsze z wami różaniec mówię, i wy robicie tak dobrą robotę dla Polski – przytaczał na antenie słowa pana Stanisława o. Rydzyk.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku o. Rydzyk ogłosił na antenie Telewizji Trwam, że otrzymał dwa auta od bezdomnego. O wypowiedzi redemptorysty zrobiło się głośno w mediach ogólnopolskich. Wątek został podchwycony też przez producentów filmu “Polityka”. Teraz temat powrócił za sprawą nowych faktów dotyczących tej sprawy, a wygłoszonych przez o. Rydzyka tym razem na antenie Radia Maryja.

Rydzyk skarży się na media

Na antenie Radia Maryja o. Rydzyk odniósł się do krytyki jego osoby w niektórych mediach czy ze strony polityków Platformy Obywatelskiej. Redemptorysta przywołał w wypowiedzi także kampanię bilboardową PO z 2018 r. Pisali tam (…), że PiS mi daje i tak dalej. (…). Opowiadają różne bzdury, mówią na przykład, że ojciec Rydzyk od bezdomnego dostał luksusowe samochody, oczywiście, mówimy, jak to radio powstało, jak te dzieła powstają, bo to jest otwarte. Ludzie to budują, ludzie to tworzą i utrzymują. To jest fenomen – skarżył się o. Rydzyk.

Nowe wątki historii o bezdomnym

Słuchacze Radia Maryja mogli też usłyszeć dalszy ciąg historii związanej z bezdomnym, który miał podarować radiu kilkanaście lat temu dwa samochody. – Był bezdomny, który był bardzo porządnym człowiekiem. Pan Stanisław niestety zmarł. Ożenił się pechowo z milicjantką, wiemy, jacy to milicjanci różni byli. A on porządny, sierotą był, wychowały go ciocie, dobrze go wychowały, skończył AWF, wszystko się dobrze – wydawało – ułoży – mówił redemptorysta. O. Rydzyk powiedział również, że pan Stanisław kupił żonie i córce po mieszkaniu, ale sam został wyrzucony na ulicę. Następnie podczas pobytu w Sopocie zagrał w “totolotka”.

Rydzyk: “Nie wiedziałem, co jest maybach”

Przyjeżdża do Warszawy i patrzy a tu trójka – już mi się zwróciło. Czwórka! Piątka! – już nie jestem bezdomnym. A tu szóstka. Wtedy wygrał, jak opowiadał, 1 milion 350 tysięcy. Mówił: Zawsze z wami różaniec mówię, i wy robicie tak dobrą robotę dla Polski – opowiadał o. Rydzyk. Według dalszej opowieści snutej przez redemptorystę na antenie Radia Maryja pan Stanisław podarował rozgłośni dwa samochody marki Volkswagen Golf. – A ci nienawistnicy, kłamcy: “Luksusowego maybacha dostał!”, oni tak pisali. Ja nawet nie wiedziałem, co to jest maybach – tłumaczył o. Rydzyk.

Red. AIP

COMMENTS