HomeCiekawostki

Kim jest Anna Szumowska – żona ministra zdrowia?

Kim jest Anna Szumowska – żona ministra zdrowia?

Żona Szumowskiego. Kim jest Anna Szumowska – żona ministra zdrowia? Minister o zarobkach swojej żony, Anny Szumowskiej 05.06.20 Łukasz Szumowski, minister zdrowia obecnych rządów, jest jedną z czołowych postaci rządu walczącego z epidemią koronawirusa w Polsce.

 

Minister Szumowski zdobył sobie sympatię i poparcie Polaków w pierwszych tygodniach walki z chorobą. Na konferencjach prasowych miał mocno podkrążone oczy, był wyraźnie przemęczony i przejęty opracowywaniem taktyki walki z wrogiem. Za kamerami ministra wspierała żona- Anna Szumowska. Kim jest żona Łukasza Szumowskiego.

 

Żona Łukasza Szumowskiego – kim jest

 

Żona Łukasza Szumowskiego, Anna Szumowska, podobnie jak mąż jest lekarzem, z tą różnicą, że specjalizuje się w anestezjologii (Łukasz Szumowski jest kardiologiem). Żona ministra jest jego rówieśniczką – oboje mają 48 lat. Jak podaje Super Express, minister mówił o swojej żonie w jednej z radiowych rozmów w październiku zeszłego roku: – Na etacie moja żona, która jest lekarzem zarabiała cztery tysiące złotych. Teraz przeszła na kontrakt. Zarabia około 6 tysięcy złotych, ale nie wiem dokładnie, bo mi się nie chwali …

 

Anna Szumowska ma prywatną przychodnię, ale – jak twierdzi minister Szumowski – nie korzysta z finansowania z budżetu państwa, to przychodnia prywatna. Jednocześnie żona – jako lekarz – jest na kontrakcie w Centrum Zdrowia Dziecka.

 

Anna i Łukasz – jak się poznali

 

Szumowscy poznali się w czasie studiów – pisze SE – później razem wyjechali do Kalkuty, gdzie pracowali wraz z Matką Teresą. – Robiliśmy różne rzeczy. Mycie, karmienie, podawanie picia, a nawet różne drobne zabiegi medyczne. Nędza, niedożywienie, choroby i wszystko razem wzięte.

 

Ile mają dzieci?

 

Szumowscy mają czworo dzieci – trzech synów i córkę. Jak pisze “Wyborcza”, zanim Łukasz Szumowski wszedł do rządu, był udziałowcem dwóch z wielu spółek, których założycielem był jego starszy brat – Marcin Szumowski. Te spółki to Vestera i Szumowski Investments. W czerwcu 2017 roku, kilka miesięcy po tym, jak został wiceministrem, Łukasz Szumowski pozbył się udziałów w spółkach, które następnie przejęła jego żona – Anna.

 

aip

COMMENTS