20.7 C
Chicago
sobota, 13 kwietnia, 2024

Kim Dzong Un po spotkaniu z Putinem

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kim Dzong Un zaprosił rosyjskiego prezydenta Władimira Putina do Korei Północnej – poinformowały media państwowe w Pjongjangu. Zaproszenie zostało przyjęte. We Władywostoku odbył się szczyt Korea Północna – Rosja.

Północnokoreański przywódca zaprosił Władimira Putina, aby odwiedził Koreę Północną w dogodnym dla niego terminie.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un powiedział wcześniej, że pokój i bezpieczeństwo na Półwyspie Koreańskim będą zależeć od postawy Stanów Zjednoczonych. „Sytuacja na Półwyspie Koreańskim i w regionie jest obecnie w martwym punkcie i osiągnęła stan krytyczny, w którym może powrócić do stanu z przeszłości. Stany Zjednoczone zaprezentowały podczas ostatniego szczytu obu państw jednostronne podejście ” – powiedział cytowany przez agencję KCNA Kim Dzong Un.

Agencja podała także, że zarówno Rosja, jak i Korea Północna zgodziły się dalej współpracować w dziedzinie handlu, gospodarce, nauce i technologii.

Spotkanie zakończyło się bez tradycyjnych oświadczeń lub wspólnego dokumentu. Wiadomo jednak, że dwa główne tematy, które poruszono to denuklearyzacja Półwyspu i współpraca gospodarcza Korei Północnej i Rosji. Kreml chce wznowienia procesu tak zwanych sześciostronnych rozmów, które przed bezpośrednimi negocjacjami Korei Północnej i USA pełniły rolę platformy negocjacyjnej. Po fiasku szczytu w Hanoi Moskwa chce zaznaczyć, że może być ponownie bezpośrednio zaangażowana w proces denuklearyzacji.

Informacyjna Agencja radiowa (IAR)/wcześn./AFP/dwi/kry

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520