14.5 C
Chicago
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Kilkaset dolarów za fiolkę, Medicare i Medicaid zapłacą jeszcze więcej. Producent podał cenę za lek na koronawirusa

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

390 dolarów za fiolkę i 2340 dolarów za pięciodniowy cykl leczenia. Takę cenę podał amerykański producent remdesiviru, leku, używanego do walki z koronawirusem.

390 dolarów będzie kosztowała fiolka remdesiviru, który pomaga w leczeniu chorych na koronawirusa, a 2340 dolarów trzeba będzie zapłacić za pięciodniowy cykl leczenia z użyciem sześciu fiolek. Taką cenę ogłosił prezes producenta leku amerykańskiej firmy Gilaed Sciences Daniel O’Day. Badania mówią, że zastosowanie tego leku o cztery dni skraca powrót do zdrowia zakażonych koronawirusem. Remdesivir opracowano dla chorych na gorączkę krwotoczną, wywołaną wirusem Eboli, ale nie został on zatwierdzony do leczenia tej choroby. Cena podana przez O’Day jest poniżej wartości leku, gdyż. przy jej ustalaniu wzięto pod uwagę dramatyczne okoliczności towarzyszące leczeniu zakażonych wirusem.

 

Zdaniem prezesa wcześniejsze wyleczenie chorego przynosi w USA oszczędności w USA 12 tysięcy dolarów. Remdesivir po niższych cenach zaoferuje się tym krajom, w których lek jest dopuszczony do użytku. W USA cena 390 dolarów za fiolkę w USA będzie obowiązywać weteranów, pracowników Departamentu Obrony i Straży Przybrzeżnej, a także innych bezpośrednich nabywców rządowych, takich jak Federalne Biuro Więzień. Firmy ubezpieczeniowe w USA zapłacą więcej, 520 dolarów za jedną fiolkę, bo Medicare i Medicaid nie są bezpośrednimi nabywcami leków podawanych w szpitalach. Te ostatnie kupują je po cenach komercyjnych, potem są refundowane przez Centers for Medicare & Medicaid Services według ustalonych stawek.

 

Remdesivir jest dziś jedynym podawanym w płynie lekiem, który ma zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach od Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków w leczeniu koronawirusem. – Wierzymy, że wszyscy pacjenci będą mieli do niego dostęp. Podobnie jak w przypadku wszystkich naszych działań dotyczących remdesiviru, chcieliśmy przyjść z pomocą jak największej liczbie pacjentów, tak szybko, jak to możliwe i w najbardziej odpowiedzialny sposób napisał O’Day. Gilead zawarł umowę z amerykańskim Departamentem Zdrowia i Opieki Społecznej(HHS), na mocy której HHS i poszczególne stany będą nadal zarządzać przydziałami tego leku do szpitali do końca września.

 

Po tym okresie, HHS nie będzie się już tym zajmował. Sekretarz HHS Alex Azar ogłosił to porozumienie podczas wystąpienia w „Good Morning America” w poniedziałek. – Jest to lek, który może skrócić pobyt w szpitalu o jedną trzecią. Współpracujemy ze stanami, aby upewnić się, że dotrze on do szpitali do najbardziej potrzebujących – powiedział sekretarz HHS Alex Azar.

 

 

AIP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520