13.3 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Kilkanaście tysięcy migrantów ukrywa się przed wydaleniem ze Szwecji

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Szwedzka policja ma problemy z ustaleniem faktycznej liczby uchylających się przed deportacją ze Szwecji migrantów. Służby szacują, że chodzi o ponad 12 tysięcy osób.

Ta liczba pokazuje jedynie liczbę wydanych w ubiegłym roku przez Urząd Migracyjny decyzji o deportacji migrantów starających się o pozwolenie na pobyt w Szwecji. – Do końca nie wiemy ile osób przebywa w kraju nielegalnie. Nie mamy możliwości ich policzenia, powiedział gazecie Svenska Dagbladet. Patrik Engstroem szef sekcji granicznej szwedzkiej policji. Wciąż nie ma informatycznego systemu ewidencji osób bez prawa pobytu w Szwecji. Powoduje to brak możliwości szybkiej wymiany informacji co może tym osobom pomagać w ukrywaniu się. – Wiele z nich po przyjeździe do Szwecji nigdy nie została zarejestrowana przez służby migracyjne. Do tego trzeba również doliczyć tych, wobec których nakaz deportacji uległ po czterech latach przedawnieniu – dodaje Engstroem.
Szwedzki Urząd Migracyjny prognozuje, że w latach 2017-2019 przed deportacją ze Szwecji uchylać się może ponad 33 tysiące migrantów. W 2017 roku jednym z poszukiwanych , którym odmówiono azylu w Szwecji był Achmed Akiłow. Uzbek, który w kwietniu wjechał ukradzioną ciężarówką w tłum ludzi, zabijając pięć osób.

Informacyjna Agencja Radiowa / Przemysław Gołyński/kj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520