HomeUSAChicago

Kierowcy będą mieli dodatkowo 90 dni na odnowienie prawa jazdy i rejestracji

Kierowcy będą mieli dodatkowo 90 dni na odnowienie prawa jazdy i rejestracji

Biuro sekretarza stanu Illinois przedłużyło o 90 dni termin odnawiania prawa jazdy i rejestracji samochodów. W związku z obowiązującym do 30 maja nakazem „stay-at-Home” wszystkie placówki Secretary of State  są wciąż zamknięte.

 

Sekretarz Jesse White w wydanym oświadczeniu poinformował, że w związku z zaistniałą sytuacją zdecydował, że w momencie otwarcia biur kierowcy będą mieli dodatkowo 90 dni by odnowić dokumenty takie jak prawo jazdy czy rejestrację na samochód. Ponadto tyle samo czasu będą miały osoby, które muszą wykonać test spalin lub zdać egzamin na prawo jazdy. Kierowcy, którzy nie muszą wykonywać testów spalin by odnowić rejestrację mogą wypełnić odpowiedni formularz na cyberdriveillinois.com i odnowione dokumenty zostaną im przesłane pocztą.

Przypomnijmy, że rząd federalny przedłużył do 1 października 2021 roku termin do którego obywatele USA powinni zaopatrzyć się w REAL ID, czyli dokument tożsamości jaki wymagany będzie na lotniskach w przypadku lotów krajowych lub podczas kontroli w budynkach federalnych.

 

BK

COMMENTS