Kierowca PKS Szczecinek oskarżony przez Niemców o przewóz imigrantów

Kierowca PKS Szczecinek oskarżony przez Niemców o przewóz imigrantów

Niemcy oskarżają kierowcę PKS Szczecinek o przewóz imigrantów.

Kierowca PKS Szczecinek aresztowany przez niemieckie służby pod zarzutem przewożenia międzynarodową linią autobusową nielegalnych imigrantów. – Ministerstwu Spraw Zagranicznych znana jest sprawa obywatela polskiego zatrzymanego w Niemczech pod zarzutem przemytu nielegalnych migrantów – informuje nas biuro prasowe MSZ.

 

– Rodzina zatrzymanego skontaktowała się z konsulem. Z uwagi na brak upoważnienia ze strony zainteresowanego Ministerstwo nie może udzielać szczegółowych informacji. Do zatrzymania doszło w czasie przekraczania granicy austriacko-niemieckiej podczas kontroli autobusu na trasie Neapol – Monachium – Berlin – Szczecinek. Postawić mu miano zarzut przewożenia trzech osób – imigrantów w Afryki bez ważnych dokumentów. Osoby te wcześniej dotarły do Niemiec, zostały zatrzymane i teraz obciążają polskiego kierowcę PKS Szczecinek, który miał im sprzedać bilety.

 

– Wysłaliśmy do zakładu w Würzburgu, gdzie jest przetrzymywany kierowca, wynajętego przez nas prawnika – mówi Eugeniusz Szymonik, prezes PKS Szczecinek. – Z tego co nam przekazał prawnik, Niemcy za przyznanie się do nielegalnego przewozu imigrantów, były gotowe zwolnić kierowcę, który miał odpowiadać z wolnej stopy, ale ten nie przyznaje się do winy, zapewnia, że został wrobiony. Mam nadzieję, że ta historia zostanie szybko wyjaśniona i najdalej po 3 miesiącach aresztu pracownik do nas wróci.

 

Szef PKS przyznaje, że praca na liniach międzynarodowych – szczególnie z Włoch, dokąd docierają imigranci z Afryki, jest bardzo trudna. – Nasi kierowcy mają możliwość sprzedaży biletu, ale nie mogą wyręczać służb granicznych, a tego się od nich oczekuje – denerwuje się prezes.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0