HomeDolnośląskie

Kierowca busa nagrał jak celowo przejeżdża leżącego na ulicy psa. Mężczyźnie grożą 3 lata więzienia i 100 tysięcy złotych grzywny

Kierowca busa nagrał jak celowo przejeżdża leżącego na ulicy psa. Mężczyźnie grożą 3 lata więzienia i 100 tysięcy złotych grzywny

Kierowca busa nagrał jak celowo przejeżdża leżącego na ulicy psa. Niestety zwierzę nie przeżyło. Sprawą zajmuje się już policja. 

Do zdarzenia doszło na terenie naszego powiatu. Dziś od jednego z czytelników otrzymaliśmy nagranie, na którym widać, jak kierowca celowo przejechał leżącego psa. Autorem nagrania jest kierowca busa.

– Znam osobę która to zrobiła, nie chcę, aby to przeszło obojętnie – napisał nam nasz Czytelnik. Kierowca samochodu najpierw najechał na tułów czworonoga, a gdy ten już prawdopodobnie nie żył przejechał po jego głowie. Aleksandra Pieprzycka z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy potwierdziła, że funkcjonariusze otrzymali już w tej sprawie zgłoszenie i podjęli działania. Filmik otrzymała także fundacja Oleśnickie Bidy.

– Dziś otrzymaliśmy poniższy film i w związku z tym jedziemy złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na znęcaniu się nad zwierzęciem na terenie Sycowa – napisali działacze.

 

 

***

 

Policjanci z Oleśnicy na Dolnym Śląsku zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o celowe przejechanie samochodem psa. Film ze zdarzenia nagrany telefonem został zamieszczony w internecie.

Jak powiedziała IAR Aleksandra Pieprzycka z oleśnickiej policji, zatrzymany to młody mężczyzna, mieszkaniec gminy Syców. Czynności z nim zostaną wykonane jutro pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy. Został zatrzymany w swoim domu.

Mężczyźnie grożą 3 lata więzienia i 100 tysięcy złotych grzywny.

 

 

AIP
Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/vey/dyd

COMMENTS